| Sconcsiş a întrebat:

Voi credeti in prezicerile lui Nostradamus?

17 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Mai, uneori nu am incredere nici in mine, daramite intr-o prezicere.
Gandesc asa: "Mai, ce pierd daca nu cred? Ce pierd daca cred?" Nimic, in ambele cazuri.

| AvalohAlyn a răspuns:

E adevarat ca unele preziceri s-au adeverit dar eu totusi cred in Dumnezeu, in Hristos si in nici un profet, prezicator.

| danut a răspuns:

Draga Sconcs, precum mirosul lasat de tizul tau asa si prezicerile lui Nostradamus, put. Pe vremuri am vazut un film cu prezicerile acestui individ care numai preziceri nu sunt si care dadea ca sigur sfarsitul in anul 1999. Daca ma zbucuim, este posibil sa mai gasesc filmul respectiv. Dupa 1999 s-a zis ca ar urma o noua reinterpretare a asa ziselor catrene in care sfarsitul vine in2012, apoi o alta versiune in 3000 si daca mai va fi asa pana la calanele grecesti. Totul pute, asa cum pute si avatarul tau.

| carminaburana43 a răspuns:

Nu cred.

| Gospell a răspuns:

Nu

| Sconcsiş explică:

@anonim

Am idolii mei!

| problematic a răspuns:

Prezicerile lui Nostradamus sunt destul de vagi si interpretabile. Asadar, multi au considerat ca el prezicea viitorul. De fapt, el se droga si scria niste poezii despre cum isi imagina el ca ar putea arata viata atat in prezent, cat si in trecut.

| cristianorudi7 a răspuns:

Siiiigur ca ... NOO

| PredatoR a răspuns:

Nu in toate...

| zalisa a răspuns:

Ca a fost un om inteligent. cu toate acestea, toate pot fi interpretate ♥

| Mony a răspuns:

Nu cred... da poate unele chestii chatterbox sunt adevarate... da mno eu nu credlaughing

| RalucaxD a răspuns:

Nu prea.
Tot ce trebuie sa inveti din aceste preziceri este ca viata e scurta si merita traita din plin, fara regrete. Tot ce ramane acum este sa "asteptam" si sa vedem. Dar pana atunci mai sunt 2 ani, care vor fi mai lungi decat par si care vor lasa multe amintiri. mai mult sau mai putin placute xD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba sconcs ce nume si poza ai esti de comarolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred in prezicerile lui Nostradamus. Dar tu crezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuaaa ca nu stie cind va fi sfirsitul lumii nimeni decit dumnezeu

| Loryoficial a răspuns:

Pai a prezis razoboiul mondeal si toate celalate pana in 3000 si ceva...
si razboiul mondial a fost deci a prezis corect...
de ce na`s avea incredere in prezicerile lui?:S

| anamariapre a răspuns:

Eu unu nu cred