| sonike a întrebat:

1) care este diferenta dintre nano sim si micro sim?
2) se mai merita iphone 4 in locul Samsung galaxy s3 mini?
3) toate telefoanele care sunt cumparate de la o retea, Orange cosmote Vodafone, sunt codate pe acea retea?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Nano sim este mai mic ca micro sim
Mai bine iei Samsung galaxy s3 mini fiindca este mult mai performant, are procesor dual core de 1ghz, 1gb ram si procesor grafic mai avansat, iphone 4 are un amarat de single core la 800mhz, 512mb ram si procesorul grafic este foarte slab, in plus se strica usor.
Nu toate telefoanele de la o retea sunt codate, depinde de ce noroc ai

3 răspunsuri:
| Cata7hDr a răspuns:

1)nano sim este mai mic decat micro sim
2)Mai bine iei iphone4 in loc de galaxy s3 mini, dar cel mai bine ar fi un Samsung galaxy s3
3)nu chiar toate telefoanele, depinde de ce noroc ai, dar se pot decoda big grin

4) FUNDA? big grin

| sonike explică (pentru Cata7hDr):

Si ca sa bag cartela din iph 4 in iph 5s, 4 are microsim si 5s nano sim
ce trebuie sa fac?

| Cata7hDr a răspuns (pentru sonike):

In cazil asta ori tai cumva cartela in asa fel incat sa o poti pune in "partea decupata" pentru a se portivi la iph4, si cand vrei sa o bagi in iph 5 numai o scoti din "rama decupata"..Nush daca ai inteles mare lucru laughing)