| anonim_4396 a întrebat:

Acesta este sistemul meu:
Processor: Pentium(R) Dual-Core CPU E5800 @ 3. 20GHz (2 CPUs)
Memory: 2048MB RAM
Page File: 974MB used, 2965MB available
Windows Dir: C:\WINDOWS
Card name: ASUS Extreme AX550 Series
Manufacturer: ATI Technologies Inc.
Chip type: ATI display adapter (0x5B63)
DAC type: Internal DAC(400MHz)
Device Key: Enum\PCI \VEN_1002&DEV_5B63&SUBSYS_02081043&REV_00
Display Memory: 512.0 MB
Current Mode: 1280 x 960 (32 bit) (60Hz)
AS DORI SA IMI SPUNETI CE PLACA VIDEO SE POATE ADAUGA LA PLACA DE BAZA SI CE PROCESOR. DISPUN DE 450 RON
Ms mult!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-ai spus ce placa de baza ai.Ai un lga 775 dupa numele procesorului, banuiesc ca ai si pci-e.
Poti lua un core quad Q6600 sau un xeon e5450 modat, altfel n-are rost sa investesti in el.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai nu prea ai bani sa iei ambele si sa fie ok. Adica, un procesor bun ca sa nu dai banii aiurea e 200 lei-250 lei. Placa video, sa fie ok, macar 400 lei. Eu sa fiu in locl tau as lua prima data cpu si ram.

| Crystian3 a răspuns:

None_cool@yahoo.com este id meu...
Care se pricepe maine dimineata sunt acasa si poa sa intre sa vada mai multe detalii. daca vrea careva