| Cosmintzu12 a întrebat:

Aceste cerinte sunt bune pentru a juca jocuri mai complicate ca GTA 5?:Intel Core i7-3630QM pana la 3. 4GHz, 4GB ram, 1TB, NVIDIA GeForce GT 740M 2GB DDR3?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

E foarte ok. Totusi daca vrei gaming, e bine de stiut ca nu faci nimic. Daca vrei gaming ok, recomand un desktop.

| AlexL28 a răspuns:

Cel mai probabil da, cand apare GTA5 si cerintele oficiale te poti uita pe gamedebate.com sa vezi daca-ti merge

| Heliodor a răspuns:

Poate inca 2 gb de ram, si placa video de schimbat pentru jocurile ce or aparea in urmatori 4-5 ani minim

| DoarEu291 a răspuns:

Cerinte de sistem minime: GTA V (Grand theft Auto V) (PC)
OS: Windows XP SP3, Windows Vista SP1 sau Windows 7 SP1
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.6 Ghz sau echivalent
Memorie RAM: 2 GB
Placa video: 512MB, ex. NVIDIA 7900 sau 512MB ATI X1900
Spatiu pe disc: 30 – 40 GB
Cerinte de sistem recomandate: GTA V (Grand theft Auto V) (PC)
OS: Widows 7 SP1 sau Windows 8
CPU: Intel Core 2 Quad 3. 66GHz sau AMD echivalent
Memorie RAM: 4 GB
Placa video: NVIDIA GTX 480 sau similar ATI
Spatiu pe disc: 40 GB