| GabitzaQlove a întrebat:

Acum doua seri mi-au scapat telefonul in apa, asta pentru cateva secunde, l-am sters, am scos bateria, l-am lasat sa se usuce si in orez, cum scrie peste tot, dar am citit pe net ca tot ar trebui sa merg cu el la service pentru curatare... de mers el merge normal, singura problema ar fi ca i-a intrat apa in display dar s-a uscat mult fata de cum era si mi s-a spus ca se va curata complet in cateva zile. Sunt riscuri ca telefonul sa se strice pentru ca nu am mers cu el la curat chiar daca el merge ok? (O sa-l mai las inca vreo 2-3 zile la uscat sau pana cand se duce de tot apa din display) Cand am fost cu el la service am intrebat ce ar trebui sa fac daca am probleme si mi s-a spus ca ar face ei o curatare cu ultrasunete sau ceva de genu (habar n-am sincer) si am intrebat daca dupa va merge ca inainte sa il scap in apa si mi-a zis "ca un om dupa o operatie..." din care eu nu am inteles prea multe, deci ceva sfaturi va rog? :3 am telefonul de mai putin de o luna si de-asta ma oftic de el

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apa din display se poate scurge pe o piesa si sa se arda. Du-l la curatat.