| Mihai7874z a întrebat:

Are cineva un firmware care ar funcționa pe Vision Touch V5Q?

Bună ziua, am găsit acest telefon prin casă, dar nu pornește. Are cineva un firmware care ar merge pe acest telefon? Mulțumesc.

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Telefon de acum 9 ani... mare lucru nu mai poti face cu el azi.

| Hyperion7 a răspuns:

Din ce am căutat, nu am dat de așa ceva, dar fiind o firma chineză no name, e cam de așteptat.

| VoidEternal a răspuns:

De unde și până unde ai ajuns tu la concluzia că firmware-ul e problema?

Prima potențială problema e bateria. Softul nu moare singur că nu e oxigen in sertar.

| Mihai7874z explică (pentru VoidEternal):

Când îl conectez la încărcător nu afișează nimic, iar dacă-l conectez la Computer, apare în Device Manager ca "MediaTek USB Preloader". Eu am mai resoftat telefoane cu SP flash tool.