| oldbluegrumpyman a întrebat:

Acum vreo doua saptamani, am renuntat la chrome si am trecut la mozilla. Toate bune si frumoase pana acum cateva ore, cand au inceput sa mi se deschida de capul lor ferestre noi(jocuri, reclame). Nu anunturi pe pagina. Pagini noi in mozilla. Stie cineva cum sa scap de aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| RokKzis a răspuns:

Add cany_cs16
si funda si te ajut

| oldbluegrumpyman explică (pentru RokKzis):

Iti dau trei funde, ma pis pe ele. Am sters/dezinstalat o gramada de fisiere, programe, chrome-ul, mozilla si am acum "opera", care e orice numai opera nu e. Eu nu inteleg de ce folosesc astia in descriere cuvantul viteza, mozilla merge de patru ori mai repede. Ia-ti funda si spanzura-te cu ea.

11 răspunsuri:
| raresandrey a răspuns:

Internet Explorer, cel mai bun.

| RokKzis a răspuns:

Simplu:
intri in folderul mozila apoi gasesti uninstal, il stergi si bifezi sterge toate malwerele apoi intri pe explorer si il instalezi
sau
poti instala abd dar acesta iti face sa mearga mai greu sad te scapa de probleme

| oldbluegrumpyman explică (pentru RokKzis):

Adica sa renunt la mozilla. Ma obligi sa pun o alta intrebare. Care este cel mai bun browser? Oricum iti dau funda, dar ce imi recomanzi?

| Voicu_Costin_1989 a răspuns (pentru oldbluegrumpyman):

Iti recomand google chrome dar si mozilla e destul de bun.am impresia ca "mananca " mai putine resurse decat chrome. oricum si chrome si mozilla au niste tool-uri (extensii).cel mai bune e adblock iti blocheaza toate reclamele, e gratis bineinteles.

| oldbluegrumpyman explică (pentru Voicu_Costin_1989):

Adblock nu le blocheaza. L-am instalat si acum in timp ce scriu mi s-a mai deschis o pagina. Va intereseaza ceva despre green coffee?

| RokKzis a răspuns:

Deci ai reusit happy

| oldbluegrumpyman explică (pentru RokKzis):

Am reusit un c c t. Am aflat ca e un virus, dar nu stiu cum sa scap de el. Am incercat metodele simple (ce am gasit pe google) dar nu vrea sa dispara. Ramane doar metoda cu ciocanul infipt in laptop? Nu prea ma pricep.

| Dannyofficial a răspuns:

Stergel ca nu ie asa bun dupa ce i-a facut update-uri noi, iti recomand opera ie genial.

| oldbluegrumpyman explică:

Am reusit sa observ ca atunci cand se deschide pagina, intai apare adresa "www.openadserving.com" si dupa doua trei secunde apare adresa paginii cu reclama/anuntul.

| HorrorLife a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie. Downloadeaza adb ( adblock ) si nu o sa mai permita sa se deschida reclame... jocuri, etc, Sper ca te-am ajutat. :* Nu sunt genu care cere fundita :*