| adimarian a întrebat:

Adresez aceasta intrebare celor din orasul panciu: are cineva internet mobil cu modem de la orange/vodafone/zapp? ...si daca aveti, ce viteza prinde-ti (ma intereseaza viteza la navigare mai mult) multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

In legatura cu orange si vodafone, nu trebuie sa iti zica altii. poti afla f simplu... te uiti la telefon, daca ai semnal 3G+. iti va merge cu viteza de 3, 6 Mb/s (real cam 2 Mb, dar in fine)... daca ai doar semnal 3G, iti va merge cu o viteza de 200 Kb/s (aproximativ)... iar daca ai semnal EDGE, vei avea o viteza de 15 Kb/s...nu mai zic, la semnal GPRS, viteza scade pana la 3 Kb/s...mentionez ca toate aceste date sunt valabile folosind opera, si nu internet explorer.acesta din urma este mai lent...

1 răspuns:
| viorel2c a răspuns:

Nu sunt din Panciu insa am internet prin Vodafone.Ideea principala nu e raza de acoperire ci viteza care iti e garantata de provider(128 kb/s)dar real undeva la 15kb/s. Tehnic se poate mai mult insa esti blocat la viteza asta in afara de primul Gb, sau al doilea etc. in functie de abonament.Intra pe site-urile lor si ai sa vezi.