| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma sa ma decid :
1. Laptop TOSHIBA Satelitte 2GB 500 GB, 15.6" 1.8 GHz, Intel HD Graphics, Free Dos - 1500 lei

2. Laptop HP Compaq Presario CQ58-251SQ, 1.4GHz, 15.6", 4GB, 500GB, AMD Radeon HD 7310, Free Dos - 1200 lei

3. Laptop Acer 15.6", 1.6GHz, 500GB, Intel Dual Core B815 - 1300 (la reducere)

La inceput ziceam 1 pentru ca imi place mult cum arata pe alb iar la celelalte nu sunt si albe, apoi 3 deoarece era reducere de 200 de lei. Dau funda cine ma lamureste si ma ajuta cel mai mult.

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Îți recomand Hp Compaq.Este cel mai în regulă dintre cele 3.La alegerea unui laptop nu trebuie să te orientezi doar după cât îi de „deștept", ci și după cât îi de fiabil. Cele mai proaste hard discuri din câte am întânit în service au fost cele de Toshiba, care și la 6 luni au venit cu baduri din cauza că sunt forte sensibile la temperaturi înalte și prost construite/poziționate în laptop.Acer sunt de calitate proastă. După un an te vei pomenii cu ecranul exfoliat, tastele uzate aproape de neutilizare, ca să nu mai zic că unele modele se încing mai ceva ca laptop-urile pe AMD; Deci HP deși nici HP nu îi departe de Acer.Eu în locul tău aș opta pentru un Dell, Lenovo sau MSI.Sunt cei mai de încredere producători de laptopuri de pe piața românească de profil low-end/middle/high end.Succes

| lpavel a răspuns:

Daca e sa alegi din astea 3 alege 1 pentru ca are procesor de 1, 8 Ghz adica e cel mai tare, mai bun!
Dar mai bine ai mai strange ceva bani si ai cumpara unul macar de 2.0 Ghz! Conteaza foarte mult! Oricum alegerea e a ta, Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| IT4Ever a răspuns:

Toshiba clar e firma mult mai buna

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns:

Prea putine detalii ca sa primesti un raspuns bun. Ce procesoare, ce generatie, etc...

| CatalinnKta a răspuns:

Iti recomand 1, pentru ca este mai performant si desi este mai scump decat celelalte, isi merita banii. Nu ti-as recomanda sa-ti iei Hp.winking

| tiberiupopescu99 a răspuns:

Ar trebui sa pui un link pentru. fiecare ca in ce ai scris tu nu sunt specificate foarte clar detaliile.

| ιoαηα a răspuns:

Eu zic tot HP. am si eu unul si. dupa mine nu conteaza cat dai pe un laptop. numa sa fie unu bun.dar daca tu vrei pe alb. depinde de tinebig grin