| Tipy a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine va rog. As vrea si eu un PC de gaming la vreo 200-300$. Sa mearga minecraft, outlast, etc si sa si filmez, in acelasi timp. Mersi anticipat!

4 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Desktop: ...240-wi-fi/

Laptop: ...3-free-dos

| MyNameIsKLAUS a răspuns:

Ce buget ai pentru noul pc ca sa iti arat o varianta.
Ai nelamuriri legate de procesor si de placa video. pai nu m-ai lamurit. i3 sunt de 4 generatii. De 4 ani se fabrica i3 si depinde de care i3 este vorba. Iar de 8600gt nu am ce sa zic, nu are ce cauta placa aia aici ca are 6 ani de cand a aparut iar pentru ce se cere azi, doar sh daca ai gasi asa ceva, e praf. Nu conteaza cati ghz are procesorul(Sunt alte lucruri importante) si nu prea conteaza nici cati mb are placa(daca vrei gasesti placi de 4gb la 300 lei video si altele de 2gb la 1500 lei, si te intrebi daca nu cumva e ceva suspect...).
La placa de baza nimic special. Daca e Intel una de 200-300 lei maxim e ok pentru 95% din cazuri. Raspunde la prima intrebare.

| Tipy explică:

Mersi mult.

| Tipy explică:

Stii cumva daca, atunci cand filmez, conteaza ce fel de monitor am, ma refer la calitatea video a clipului, sau conteaza doar placa video?