| AndreyMihai16 a întrebat:

Am o intrebare: as vrea sa imi fac un pc de gaming gen..sa-mi mearga minecraft la perfectia cu hight (sau nu neaparat) la visual setting, in acelasi timp si sa filmez si sa am skype deschis.....si placa video si ce procesor ar trebui sa-mi iau, ca nu ma prea pricep si ambele sa nu depaseasca 8-10 mil. ca deee e criza...

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pai placa de baza? Cum sa-ti recomand procesor si placa video daca nu stiu placa de baza! De altfel nici sursa care le alimenteaza pe ambele!

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| Doctorfishadi a răspuns:

Sa fie cat mai evoluate si sa aiba o memorie mare.Un procesor de 3 gh quand core cred ca este ok.In functie de ce placa de baza ai alegi maca si ddr-ul.