| MdaNuConteaza a întrebat:

AJUTOOR! Am un telefon samsung corby pe vodafone, si vreau sa ma mut pe orange si nu merge.Deci introduc cartela in telefon si imi arata Phone Freeze SIM indisponibil.Va rugam sa contactati furnizorul de servicii. SOS si Apel.PS: Nu am timp sa ma duc cu el a germanos, stau in Pitesti si in vacanta asta sunt la Constanta.Si imi trebuie urgent sad

Răspuns Câştigător
| AndddRu a răspuns:

Pai imi primul' rand :
Telefoane'le care sunt luate de la numite Agentii Mobile[Vodafone, Orange, Cosmo.] presupun ca esti pe abonament' nu se pot trece la o alta cartela. Si eu am un telefon` de la Orange si'` nu merge alta cartela'happy! Ciuss'