| anonim_4396 a întrebat:

am un telefon samsung corby blocat in vodafone, si vreau sa ma mut pe orange. Dupa ce bag codul de blocare al telefonului imi da un mesaj gen "Phone freeze SIM unaviable. Contact your service provider" si imi da 2 variante: sa dau la SOS sau sa sun de urgenta. ajutati-ma va rog! big grin

2 răspunsuri:
| Phineas a răspuns:

Pai trebuie deblocat telefonul din reateaua Vodafone.

| MdaNuConteaza a răspuns:

Eu am cautat pe net si am dat de tinehappy Aceasi problema am si eu ca tine. Deci nu stiu ce sa fac imi vine sa iau campi x(