| Alex95BV a întrebat:

Ajutor! Am 2 mari probleme.
Precizez mai intai ca am reinstalat windows-ul (xp, SP3)
1. Pentru ca am un monitor CRT antic inainte sa reinstalez win foloseam Gapa - program de ilumianare a monitorului prin soft (artificial), tot win xp foloseam. Acum acest program si nici altul de acest fel nu mai functioneaza (degeaba dau luminozitate mai mare ca tot intunecat ramane)
2.Cand dau de rotita de la mouse sau rulez bara de scroll ecranul face valuri
Ce pot sa fac? Promit ca dau funda pentru solutii eficiente. Multumesc!

3 răspunsuri:
| aclean a răspuns:

Conecteaza-ti pc-ul la tv.

| Alex95BV explică (pentru aclean):

Daca monitorul e antic, cum crezi ca sunt PC-ul si TV-ul?

| aclean a răspuns (pentru Alex95BV):

De ultima generatie! laughing Serios, nu prea ai ce sa faci daca astea nu mai merg. Verifica si tu conexiunile, umbla in setarile monitorului, da-i un pumn..vezi si tu. Daca tot nu merge, strange bani si ia-ti un monitor lcd. Nu e nevoie sa fie unu mare, cred.