| Vinoaga_Nicu_1979 a întrebat:

Ajutor! Ma numesc Alex si nu-mi merge laptopul deoarece cand isi facea update EU l-am stins. Am windows 10 Asus, unii zic sa astept o zi si dupa aia va merge ca inainte... Dau funda la cel care ma ajuta.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Update-urile la windows 10 pot dura chiar ore intregi, mai ales daca ai un calculator sau/si conexiune de internet mai putin performant.
Solutia este sa astepti cu rabdare pana ce termina (te duci la plimbare sau lasi peste noapte).

| Vinoaga_Nicu_1979 explică (pentru Bula):

Multumesc,sper ca nu ti-am dat funda degeaba o sa incerc solutia si iti voi zice daca a mers!

| Bula a răspuns (pentru Vinoaga_Nicu_1979):

O K! happy

| Vinoaga_Nicu_1979 explică (pentru Bula):

Uhmmmmm... Scz De deranjate dar cât ar trebui sa astept pana se va termina am asteptat vreo 8 orepot sa-l deschid?

| Bula a răspuns (pentru Vinoaga_Nicu_1979):

Ceeeeeee?
Tu astepti sa se termine update-ul cu laptop-ul inchis?

| Vinoaga_Nicu_1979 explică (pentru Bula):

Uhmmmmm dahappy

| Vinoaga_Nicu_1979 explică (pentru Bula):

Atuci cum trebuie sa-l astept ca nu-mi arata niciun update

| Vinoaga_Nicu_1979 explică (pentru Bula):

Uite cum imitrebuie arata cand il deschid zice :your pc ran into a problem we will restart for you si dupa cand isi da restart imi arata automatic repair... your pc did not start correctley si arata restart care l-am apasat dar nu a mers si advanced options ajuta-ma pls

| Vinoaga_Nicu_1979 explică (pentru Bula):

Eroarea se numeste : critical_service_failed

| Bula a răspuns (pentru Vinoaga_Nicu_1979):

Sistemul face asemenea figuri atunci cand nu s-a terminat complet update si nu si-a terminat procedeele de copiere si de configurare.
Ai nevoie de DVD-ul de reparare sau cel putin de instalare a windows-ului EXISTENT pentru reparare, de pe care sa pornesti repararea sistemului.

Daca nu dispui de disk de reparare /instalare, atunci ar trebui sa apelezi la garantie (daca mau are) sau sa apelezi la un service, eventual sa re-instalezi din nou windows-ul.