| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor TPU! Am un Sony Xperia SL si cand incerc sa pun ceva din calculator in el (un fisier) nu stiu unde il salveaza in telefon... De exemplu melodiile sau pozele se salveaza ori in "Muzica mea" ori in "Album" dar aplicatiile sau orice altceva nu stiu unde se duc...

Răspuns Câştigător
| DenisIonut01 a răspuns:

Pai la Sony Ericsson este un mecanism mai diferit, cand conectezi la pc il vede doar din my computer si ca sa pui un fisier acolo trebuie sa deschizi 2 ferestre 1-my computer>Sony Ericsson >cartela SD si 1-cu partitia unde ai fisirul ca sa copiezi dai clic dreapta pe fisier si apoi copy mergi in fereastra unde ai intrat in sd card la Sony si alegi dosaru unde sa pui acel fisier, ex daca e un fisier cu o aplicatie faci un dosar nou si scrii download pc sau jocuri sau oricum vrei tu si acolo in dosar dai paste la fisierul copiat.Iar daca este imagine te duci in folderul cu imagini iar la muzica la felwinking In legatura cu jocurile instalate care le transferi pe card, ele isi transfera anumite date pe card nu si aplicatia pe computer o sa gasesti in cartela sd un dosar numit Android acolo in el este un folder numit data iar in folderul data gasesti alte dosaru cu numele com. nume in acele doare depinde de aplicatie cum se numeste iti pune fiecare aplicatie datele ei happy.Iar daca vrei muzica cu poza de la piesa respectiva pai e mai complicat, trebuie instalat mediaGo iar prin ala se face cu imagine dar e mai complicat de explicat.

| NuConteazaNumeleee a răspuns (pentru DenisIonut01):

Prea mult de citit. Mi'a sarit in ochi ''cartela sd'' telefonul nu are port de microSD si multumesc de raspuns...am gasit in ASTRO

| DenisIonut01 a răspuns (pentru NuConteazaNumeleee):

Ok ma bucur ca ai rezolvat in final laughing