| oODonViperOo a întrebat:

Am 2 boxe Schneider festival 501ls.In total au o putere de 400w dar nu am la ce sa le conectez, doar un tub de bass de 25 care bineinteles nu scoate putere destula pentru ele si vreau sa va intreb, daca pun mufa jack celor 2 boxe si le conectez direct la pc,nu prin intermediul unui amplificator sau altceva, o sa se auda la puterea lor? Sau macar o sa scoata un sunet puternic si clar? Macar jumate din puterea lor.Astept pareri.

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu se va auzi nici la 1% din puterea lor, la care se adaugă riscul de a duce placa de sunet din pc!
Ca amplificator; acuma ai de ales ori ieftin ori puternic.ca firme recomand Pioner, sau amplificatoarele românești modelele vechi.Îi plin la second de ele și prețurile nu-s mari de loc.Succes

| nutepriveste21 a răspuns:

Multi ar putea crede ca faci caterinca sa crezi ca boxe de 400w vor suna puternic la pc care scoate pe audio de ordinul miliwatilor. Acolo merg casti, pentru boxe sau inventat amplificatoare de putere.

| oODonViperOo explică (pentru nutepriveste21):

Imi poti recomanda un amplificator bunicel si nu foarte scump pentru ele?

| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Da,o sa se auda la puterea lor