| anonim_4396 a întrebat:

Am abonament cosmote si ma taxeaza astia prea rau vreau sa schimb planul tarifar (abonamentul etc. sa fac unul mai mic)
care e nr de la 1234 unde intru in legatura cu ciobanii aia?

2 răspunsuri:
| saddasdasdad a răspuns:

Intrebarea mea era alta. ceream codul de la 1234 care ma pune il legatura cu acei consultanti de la relatii. mersi

| unom42 a răspuns:

In timpul perioadei initiale contractuale schimbarea abonamentului se poate realiza:
• catre un plan tarifar superior – oricand insa numai in cadrul aceluiasi portofoliu
• catre un plan tarifar inferior – dupa 4 luni de la ultima schimbare de plan tarifar dar numai in cadrul aceluiasi portofoliu si numai daca noul plan tarifar ales are valoarea taxei de abonament mai mare sau egala cu planul tarifar ales la momentul activarii sau prelungirii contractului.

Dupa terminarea perioadei initiale contractuale schimbarea abonamentului se poate realiza:
• catre un plan tarifar superior – oricand. Schimbarile de abonament apartinand unor portofolii diferite existente in oferta promotionala de la momentul schimbarii sunt permise.
• catre un plan tarifar inferior – dupa 4 luni de la ultima schimbare de plan tarifar. Schimbarile de abonament apartinand unor portofolii diferite existente in oferta promotionala de la momentul schimbarii sunt permise.