| andrei123 a întrebat:

Am achizitionat recent laptopul acer aspire5741g-434g-64mn si as dori sa stiu de ce imi apare cand il deschid welcome to limpus linux... si la final touch: cannot touch var/lock/subsys/local: stale nfs file handle?

4 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Hmm...iti trebuie ceva care arata ca minelaughing

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Păi ai Linux instalat pe el - de-asta îţi apare "welcome to limpus linux".
Eroarea aia nu ştiu de ce îţi apare căci nu ştiu la ce te referi când spui "final touch".
Oricum, dacă nu te pricepi la Linux, caută şi pune-ţi Windows.
Dacă vrei să înveţi Linux, te sfătuiesc să iei o versiune mai adecvată începătorilor : Distribuţiile Susse sau Ubuntu.

Sănătate.

| mirceas a răspuns:

Eroarea nu stiu de ce iti apare dar ai instalat LINUX nu WINDOWS pe el si probabil nici nu te stii cu el, instaleaza un win si va trebui sa mearga.