| CostinxD a întrebat:

Salut, am achizitionat azi un laptop Acer Aspire E1-510 si are linux limpus si nu stiu ce sa scriu acolo ca sa trec la el sa porneasca linuxu. apoi vreau sa-l trec pe windows 8
Va rog, am nevoie de ajutorul vostru dau si funda.

id mess : cossyce_cossyce@yahoo.com

6 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Iei un cd windows 7/8 si il pui peste linux, formatezi tot!

| CostinxD explică (pentru aditimus):

Omule nu pot sa fac asta, am bagat cd, stick bootabil dar nu le incarca nu le booteaza, nu le gaseste... nu stiu ce sa fac baga-ma in lista de mess

| mihai69 a răspuns:

Și de ce ai vrea să scoți un sistem de operare bun, să-l înlocuiești cu... (mă abțin)?

| K0sti a răspuns:

E mai complicat! Are BIOS UEFI, trebuie facute niste setari, trebuie in prealabil formatat si partitionat hardul, dupa care apoi pui windows!
Apeleaza la cineva care se pricepe! Nu sunt chestii care se fac pe net!

| CostinxD explică (pentru K0sti):

Mi-ai putea da mai multe informatii?
cossyce_cossyce@yahoo.com

| K0sti a răspuns (pentru CostinxD):

Repet! Nu sunt chestii care se fac pe net!