| mrcreeper525 a întrebat:

Am auzit ca telefonul Samsung Galaxy Mini nu accepta multe aplicatii. Asta ma supara mult daca e adevarat pentur ca mie chiar imi plac mult jocurile/aplicatiile. Eu am un coleg cu Galaxy Ace si am vazut ca si-a bagat o gramada de aplicatii/jocuri marfa. De exemplu jocul "Air Penguin" ar merge? E adevarat acel zvon?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Merg, dar nu toate. Sunt aplicatii care nu sunt create sa ruleze pe rezolutii mici, gen nVIDIA tegra zone. Sau pe dizpozitivele slabe hardware, cum e si mini aorcum, nu merge nici flashplayer, nici multe altele. Azi ar fi nevoie de ceva cu minim 1 ghz cpu

| andrei50497 a răspuns:

Aplicatiile din Google Play merg pentru orice telefon Android deci si pentru Galaxy Mini.

| andreyuu a răspuns (pentru andrei50497):

Ai dreptate, Andrei. Insa pentru instalarea mai multor aplicatii, ai nevoie si de spatiu pentru stocarea lor.

| andrei50497 a răspuns (pentru andreyuu):

Spatiul se asigura prin cardul microSD si am impresia ca primesti inclus un card de 2GB

| andreyuu a răspuns (pentru andrei50497):

Nu toate aplicatiile se instaleaza complet pe card. Unele aplicatii pot fi instalate doar pe telefon sau altele se instaleaza partial pe telefon.