| Jkjkjkjk a întrebat:

Am auzit de curând ca poti sa înregistrezi programele pe un stick, de pe tv-ul smart. Eu am conectat stick-ul meu de 32GB la TV-ul LG smart. Imi spune ca nu poate fi folosit pentru înregistrări. Este oare prea mic? Ce stick recomandați?

Eu am gasit de 256 gb, unul de la Samsung si unul de la SanDisk. Este vreunul potrivit? Daca nu, ce alte sugestii aveti?

Cel de la Samsung:
https://www.forit.ro/......b-usb-3-1/

Cel de la SanDisk:
https://www.forit.ro/......3-1-black/

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Ai nevoie de un stick sau harddisk de minim 64 gb, dar atentie ca inregistrarea o poti vedea doar pe tv-ul care a inregistrat. Daca o sa introduci stick-ul in alt device nu o sa poti vedea nici o inregistrare

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ambele sunt foarte bune, ar trebui să "meargă" oricare din ele.

| arcipade a răspuns:

1 Trebuie verificate setarile televizorului daca iti recunoaste unitatea de stocare.
2 Incearca cu un HDD extern, e mult mai compatibil cu TV urile
3 Incearca sa vezi pe ce format functioneaza stick ul NTFS/ Fat 32