| clepsaru a întrebat:

Am avut placa de baza si procesor AMD si mi-am schimbat-o pe Intel placa si procesor rami tot in afara de placa video, dar am incercat toate modalitatile nu mai pot sa joc nici un joc nimic. La filme se blocheaza merge foarte greu se incarca paginile este posibil sa nu fie compatibila placa video cu restul sistemului? astept un raspuns pls

11 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Ce placa video e?

| clepsaru explică (pentru Narcis2007):

NVIDIA geforce 7600 gs 256 mine ddr2

| Narcis2007 a răspuns:

Placa video e foarte slaba si de asta...ia alta mai buna

| AstonMartin a răspuns:

Specifica ce model de procesor aveai, si ce model ti-ai luat.

| clepsaru explică:

NVIDIA geforce 7600 gs 256 mine ddr2 128bit

| clepsaru explică:

NVIDIA geforce 7600 gs 256 mb ddr2 128 bit

| clepsaru explică:

Da multumesc oricum, ciudata treaba ca inainte pe amd puteam sa joc aproape orice fel de joc da acum nici macar joculetele pe miniclip merg nasollaughing) am s-o schimb asta este multumesc oricum de ajutor bafta

| clepsaru explică:

3800+ dual core amd athlon x2, 1 ddr2, si acum am 2.5 Intel procesor si, 1 gb ddr3

| AstonMartin a răspuns (pentru clepsaru):

Bizar, procesorul este mai bun, rami aceeasi cantitate dar cu un usor + fata de ddr3, probabil sa fie si de la drivere, probabil ai placa video setata pe cea integrata (daca ai asa ceva).

| clepsaru explică:

Faza este ca am drivere pe cd de la placa mea video originala!
Integrata nu am asta-i mai prost! Ciudata treaba oare sa nu fie compatibila placa video cu noul sistem?

| AstonMartin a răspuns (pentru clepsaru):

Pai odata ce iti apare ceva pe monitor (imagine) e compatibila, Dai add: my_precious_RING pentru discutii mai detaliate si mai "rapide".