| Alomst a întrebat:

Am avut windows xp si mi-am instalat windows 7 de pe net si nu imi place uneori se blocheaza etc si vreau sa scap de el vreau inapoi windows xp care mergea perfect, oare nu pot din control panel sau altceva da nu vreau cu CD sa imi instalez alta metoda

18 răspunsuri:
| robert35 a răspuns:

Sunt alte metode dar este complicat sunt tutoriale pe net totusi ancearca de pe stik ati trebuie doar un program pnt a buta de pe stik

| horia2012 a răspuns:

Nu are nicio legatura ca e de pe net. Daca e original si calulatorul tau poate rula bine W7 ai alte probleme. Nu ai cum sa scapi de el decat instalarea de la 0, prin bootare,
de pe CD sau stick a XP.

| AdrenalinTm a răspuns:

Sau virtual box ORACLE si iti instalezi acolo xp si te dai linistiyt cu 2 windowsuri deo dta

| CinevaNou a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Lui abia ii merge windows7, ce vrei sa faca cu 2 windowsuri deo dta?

| AdrenalinTm a răspuns (pentru CinevaNou):

Atunci 8 are cerintele ca la xphappy

| CinevaNou a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Ma indoiesc ca windows 8 cere 128mb ram si 300mhz...

| AdrenalinTm a răspuns (pentru CinevaNou):

Windows 8.1
Dacă doriți să rulați Windows 8.1 pe PC, iată de ce aveți nevoie:

Procesor: 1 gigahertz (GHz) sau mai rapid cu suport pentru PAE, NX și SSE2 (mai multe informații)

RAM: 512 gigabyte (GB) (32 de biți) sau 1GB (64 de biți)

Spațiu pe hard disk: 16 GB (pentru 32 de biți) sau 20 GB (pentru 64 de biți)

| CinevaNou a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Cere mai mult decat dublu fata de windows xp -.- si astea sunt recomandarile minime

| AdrenalinTm a răspuns (pentru CinevaNou):

Dacai merge WIndows 7 lui care are cerintele mai mari decat la windows 8, 8.1
sigur i merge si 8 sau windows 7 home premium iar merge mai bine

| CinevaNou a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Dar tot nu-i merge mai bine ca xp...

| AdrenalinTm a răspuns (pentru CinevaNou):

Xp se vinde la chineji Microsoft il scoate de pe piata anul ce vine prin februarie si sa vezi ce update-uri iti baga chinalaughing

| CinevaNou a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Xp s-a vandut in toata lumea timp de multi ani. Ce update-uri o sa bage china?

| AdrenalinTm a răspuns (pentru CinevaNou):

Xp se vinde la chineji ma

| CinevaNou a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Esti troll?

| AdrenalinTm a răspuns (pentru CinevaNou):

Nu da u sigur pari o maimutahappy

| TheGazeTTeRuKi a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Salut imi spui si mie cum fac cu un windwos xp virtual? ca cu oracle nu imi merge dupa ce instalez programul imi cade netul laughing lasa-mi un id big grin

| contαbαndonαt a răspuns:

Mai omule, mai intai de toate trebuia sa mentionezi configuratia p.c.-ului, de pe ce link ti-ai scos windows-ul 7, daca are licenta si daca a fost instalat pe 32 biti ori pe 64 biti (pentru ca-n mod normal windows 7 original n-ar trebui sa-ti faca probleme!).
Altfel noi cum sa ne dam exact seama unde-i "buba"?
Nici n-ai specificat daca-i avea laptop ori direct calculator, dar bine ca asta n-are cine stie ce relevanta :-?
Poti cu CD, stick, iata un program pentru instalarea windows-ului direct de pe stick usb bootabil: http://www.go4it.ro/......a-8996938/
Apropo, cu update-urile ce ai facut? ti-ai actualizat prog. necesare pentru windows 7?
Uite, iti recomand eu unul bun pentru orice fel de sistem, advanced systemcare ultimate se numeste, iti trebuie serial key pe care-l gasesti foarte usor si pe you-tube, codul in descriere.Incearca cu netu' scos prima oara.
Si un site care sa te ghideze, pentru orice eventualitate: http://windows.microsoft.com/......-questions

| Ax3LdeV a răspuns:

Nu ai alta metoda! doar aia cu cd