| IovanIulian a întrebat:

Am cumparat o tableta Allview Alldro 3 Connect si as avea nevoie de cateva informatii. Cum trebuie sa o las la incarcat? stinsa sau in stand by? big grin..Cand trebuie sa o pun la incarcat., iar seara trebuie sa o inchid? pentru ca am auzit ca este putin mai sensibila decat celelalte tablete...

Răspuns Câştigător
| Melymonade a răspuns:

Cel mai bine este să o pui la încărcat stinsă. Bateria va dura mult mai mult. O pui la încărcat când nu mai are deloc baterie. Deloc. Dacă o pui când are bateria la jumate, cu timpul bateria se va strica. Seara nu ești obligat să o inchizi. Si nu o lăsa la incărcat mai mult decât trebuie (să o uiți noaptea la incărcat, etc.)Ia-i o protecție pentru ecran, pentru că se poate zgâria foarte repede. Nu o pune lângă calorifer, nici pe jos. Temperatura ideală estede 20 de grade.
Acestea sunt sfaturile date de vânzător (când am cumpărat tableta)
Sper că te-am ajutat! happy

| IovanIulian explică (pentru Melymonade):

Tu ai tableta aceasta?

| Melymonade a răspuns (pentru IovanIulian):

Vroiam s-o iau, și am întrebat dacă iPad este mai bun, și au spus da. Atunci am luat Apple. Dar este tot o tabletă, sunt aceleași reguli presupun tongue

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

De unde ai luat-o, din talcioc?
http://www.allview.ro/......e/manuale/

| alexs99 a răspuns:

Tableta Allview Alldro 3 Connect trebuie lasata la incarcat stinsa pentru a se incarca mai usor, trebuie sa o bagi la incarcat doar cand e descarcata complet si nu e obligatoriu sa o inchizi seara, dar daca vrei sa nu se descarce bateria trebuie sa o inchizi.

| LuKas9812 a răspuns:

Uita-te in istructie si vei vedea tot