| Alexandru_Toader_1987 a întrebat:

Am cumparat recent un telefon Evolio M5 si nu reusesc sa descarc aplicatia "Jocuri Play" deoarece imi da mereu "cod eroare -505". Cum pot remedia aceasta eroare? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Tudy000 a răspuns:

Acum inteleg mai bine problema ta, faza e cat de cat simpla, asigurate ca ai loc in zona de aplicatii, repet pentru ca e o memorie intre 1-2gb dedicata doar aplicatiilor,du-te la setari, la aplicatii, selecteaza Play Store(magazin play) si da delete la cache si data si mai incearca dupa aia sa downloadezi acel play din nou. Daca nu va merge dupa ce dai clear la cele doua fa-i unistall la updates si incearca asa, daca zice ca are update, fa-l inapoi si incearca dupa.

4 răspunsuri:
| Tudy000 a răspuns:

Dc ai cumpara un telefon evolio? Problema e in felul urmator, telefonul e nou? sau luat de la un tigan din gang? Daca e nou, du-te cu el inapoi si trimite-l in service sau schimba-l si testeaza problema in fata lor cu cel nou, daca e second sau de la tigani se prea poate sa aiba android pirat pe e si trebuie resoftat cu cel original. Sper sa te ajute ceva din ce am zis eu.

P.S mai poate fi si memoria de ***, gen daca ai 4gb memorie interna tu poti folosii doar 2gb si degeaba bagi card pentru ca Play are nevoie de memorie interna.

| Sellak a răspuns:

L-ai conectat la net?

| Alexandru_Toader_1987 explică:

Telefonul e nou si da l-am conectat la internet. Problema e ca era ultimul telefon din stoc din modelul acesta

| Alexandru_Toader_1987 explică:

Telefonul este nou dar era ultimul din stoc. Pot descărca orice aplicație de pe Magazi Play in afara de aceea

| Tudy000 a răspuns (pentru Alexandru_Toader_1987):

Acum inteleg mai bine problema ta, faza e cat de cat simpla, asigurate ca ai loc in zona de aplicatii, repet pentru ca e o memorie intre 1-2gb dedicata doar aplicatiilor,du-te la setari, la aplicatii, selecteaza Play Store(magazin play) si da delete la cache si data si mai incearca dupa aia sa downloadezi acel play din nou. Daca nu va merge dupa ce dai clear la cele doua fa-i unistall la updates si incearca asa, daca zice ca are update, fa-l inapoi si incearca dupa.