| sora_9689 a întrebat:

Am cumparat un samsung corby, cel cu touch screen, si mi-am luat si un card de memorie, insa nu pot sa scot pozele de pe telefon sau sa imi pun muzica decat prin cardul de memorie? pentru ca calculatorul meu este stricat si nu merge sa bag cardul de memorie in el ca sa imi pun sau sa scot ce vreau eu din el.asa ca pur si simplu nu imi dau seama cum pot sa scot pozele din telefon. stie cineva cum sa le scot fara sa bag cardul de memorie in calculator?

6 răspunsuri:
| MoonShadowxB a răspuns:

Muta pozele, melodiile sau ce ai tu in telefon pe card, si apoi conectezi telefonul la calculator si merge.
Calculatorul citeste doar cardul, nu si memoria telefonului.
Nici la mine nu merge sa iau pozele din telefon, am cablu de date, si mut ce imi trebuie din memoria telefonului pe card, apoi le mut in calculator.
Functioneaza.

| softdeluxe a răspuns:

Pai in memoria telefonului nu poti intra, doar pe card.Conectezi cablul usb la telefon si copiezi ce trebuie(dar sa fie aflate pe card pozele sau ce vrei tu).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La orce Samsung nu merge decat sa vezi fisierel din card. Si eu am un Samsung si tot la fel imi face. Nu ai nevoie de adapter pentru card ci, doar un cablu de date (usb). Copiaza fisierele de pe telefon in card si apoi contecteaza cablul de date la pc si telefon. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da le poti pune asa cu cablul de date ...bagi cablul de date de la telefon in calculator si iti scoty pozele de pe telefon pe calculator

| Glamour612 a răspuns:

Nu se poatehappysi eu am corby si merge decat cu un cititor de cardhappy

| iulya1996 a răspuns:

Nu merge am si eu corby.