| pathfinder a întrebat:

Am cumparat zilele trecute un aparat foto (Sony Cyber-shot DSC-S5000), am incarcat acumulatorii si acum dupa ce fac 35-40 de fotografii bateriile imi apar la jumatate? Este normal sa tina atat de putin? Am citit in specificatiile aparatului ca faci aproximativ 200 de fotografii cu acumulatorii originali.
Incarcatorul pentru acumulatori facea parte din pachet si nu are un bec care sa se aprinda cand acumulatorii sunt incarcati asa ca i-am lasat aproximativ 12 ore.

Răspuns Câştigător
| qrage a răspuns:

Cumpara acumulatori de 2500(!) nu ii tine 12ore la incarcat, in 3-4ore se incarca full. Probabil ca ai mai si butonat aparatul ca nu ti sar duce asa repede acumulatorii de1000...

6 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Iati 2 acumulatori de 1100Mah sau mai mari sa vezi cum faci 300 400 de foto si sunt tot plinewinking

| pathfinder explică (pentru FlorinDiablo):

Acumulatorii sunt de 1000 mah!

| FlorinDiablo a răspuns (pentru pathfinder):

Cauta mai mari

| nouamm a răspuns:

E foarte normal.toate aparatele foto consuma bateriile repede.prospectul e facut pentru incurajare.

| mircioiu97 a răspuns:

Pai mi se pare normal eu fac cu aparatul meu poate nici 20 de fotografii cu blitz dar daca il dezactivez fac si pana la 50-60winking

| pathfinder explică:

Dar daca ii incarc inainte sa se descarce de tot ii afecteaze cu cv?