| ReignForest a întrebat:

Am dat resetare acest pc (am păstrat unele fișiere, altele s-au șters) am dat la o scanare și după un timp(câteva ore) ecranul s-a făcut albastru și scria your PC ran into a problem and needs to restart. We're just collecting some error info, and then we'll restart for you și după s-a dat restart. Ce să fac? Ce știți despre windows 12?

6 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Pune windows 10 de la 0, format si e totul ok.
Windows 12, un zvon momentan, nu stim cand o sa apara.

| ReignForest explică (pentru aditimus):

Nu pot pierde fișierele mari importante

| anonim_4396 a răspuns (pentru ReignForest):

Nu face de acum cum a zis Uirebit, deci dupa ce iei CD/stick cu Ubuntu, il bootezi, intai mai bagi inca un stick (sau de cate e nevoie), copiezi fisierele importante pe celalalt(e) stick(uri), si abia apoi formatezi tot si instalezi Ubuntu. Avantajul la Ubuntu e ca il poti folosi complet fara sa fie instalat si iti poti copia toate cele.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce legatura are Windows 12 cu restul intrebarii? Daca "nu pot pierde fisierele mari importante" ce faci, te duci cu calculatorul la popa sa ti-l sfinteasca sau iti faci BACKUP?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Formateaza tot si instaleaza Ubuntu.
N-o sa mai ai niciodata probleme nici cu sistemul, nici cu virusii.

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect! Eu am Linux Mint Mate si merge excelent. Cu Windows instalam si de doua ori pe luna (virusi, erori, etc).