| Myr3ll1994 a întrebat:

Am descarcat un program de pe net si cand intru in el imi zice: this aplication has failed to start beacause MSVCR100. dll was not found. Re-instaling the application mau fix this problem. Cum rezolv asta?

4 răspunsuri:
| judgement a răspuns:

Ultima varianta de directX, si o sa o rezolvi, nu ai fisierul respectiv

| laurentiu a răspuns:

Iti trebuie fisierul MSVCR100. dll
reinstaleaza programul!

| MajorAsshole a răspuns:

Mai simplu, cauta pe google msvcr100. dll si sigur o sa il poti downloada de undeva. daca are denumirea asta, 100% e ceea ce iti trebuie

| rotaruia a răspuns:

Sau poate are deja fisierul asta, doar ca programul nu stie unde sa-l caute. aceasta este o problema des intalnita la jocurile "ripp-uite". din cauza ca sunt "modificate" pentru a functiona fara licenta, sau pentru a ocupa mai putin spatiu, nu stiu. in orice caz, programul nu merge. imi pare rau sa-ti spun asta, dar nu mai ai nimic de facut decat sa-l stergi si sa cauti altul.