| notsurewhoiam a întrebat:

Am in calculator ca si antivirus avira.este bun? si cum il folosesc? ce antivirusuri imi recomandati?

9 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca ai licenta la el este bun! Stie el cum sa te apere de virusi! Cand si cand mai fa si tu o scanare la computer cu antivirusul! Nu strica nu nimic!

| virusake a răspuns:

AVG, Avira sau AVG dintre cele free sau kaspersky dintre cele cu licenta.
Daca ai Avira, pastreaza-l. E un antivirus ok care nu mananca multe resurse si care isi face treaba. tongue

Apache
| Apache a răspuns:

Eu zic ca. karspersky intenet security 2011!
il downloadezi de aici :
http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Kaspersky-Internet-Security.shtml ( 30 de zile trial )
. apoi daca vrei sa continui, downloadezi programelul acesta si ai 3600 de zile gratis licenta : :)
http://www.soft-linking.com/......ested.html
si avira este un antivirus destul de bun oricum :)

| Robert a răspuns:

E foarte slab. Daca ai windows original descarca Microsoft Security.

| ketrov a răspuns:

Eu cred ca Avast! este mai bun. Oricum, ar trebui, pe langa programul antivirus pe care il ai deja, sa intalezi si urmatorul program: Malwarebytes Anti-Malware - il gasesti pe www.malwarebytes.org si poti (gratuit)sa-ti scanezi calculatorul. E usor de folosit, are limba romana inclusa si in plus, este cel mai bun din categoria lui. Ar trebui sa-ti scanezi calculatorul periodic, macar de 2 ori pe luna.

| Phenom07 a răspuns:

Nu e chiar stralucit, poti incerca Eset Nod32 trial de 30 de zile, iar dupa ce expira il pacalesti cu schimbarea datei happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avira si Microsoft Security Essentials(dupa testele realizate in laboratoare de specialitate, dar si dupa utilizatori) sunt cei mai buni antivirusi FREE. Nu-ti trebuie vreo serie sau crack la ele. Pur si simplu vor rula mereu, dar sa te asiguri ca-si fac actualizarile! Poti lasa Avira!

| SpeedMax a răspuns:

Nu este bun deloc incearca ESET NOD 32 ANTIVIRUS 4 ADAUGAMA LA
eduard_ionut31@yahoo.com si til trimit eu.

| IzzyNailart a răspuns:

Avira este foarte bun, iar daca il ai si original atunci stai fara griji. Eu il folosesc de 3 ani si nu am avut problemehappy