| Trollerul a întrebat:

Am incercat FIFA 13 pe urmatorul sistem : Intel Dual Core 2.80 GHz, 2gb ram si o placa video nVIDIA geforce turbocache de 256 mb, am intrat in joc, totul a mers bine si repede, dar cand am intrat in meci terenul era negru si nu se vedea bine meciul, oare o fi din cauza placii video slabe? Ma gandesc duminica asta sa merg la o piata de vechituri sa imi caut o placa video noua (PCI EXPRESS) ceva recomandari si explicatii? big grin

4 răspunsuri:
| Anonymunon a răspuns:

I-ati o placa compatibila cu pc adica tot Nvidia cum ar fi GeForce GT 430 1gb

| Ciociu_Cosmin_1997 a răspuns:

Salut,cumpara o placa de pe site ul http://www.dc-shop.ro/placi-video/
Sunt tot felul de placi video pentru orice buzunar dar iti recomand placa:http://www.dc-shop.ro/......-128bit-l/
O sa dai 3 milioane pe ea dar are ddr5 care este cel mai noi tip de procesor grafic(cred). Succes!

| Pricajan_Radu_1994 a răspuns:

daca iti cumperi o placa nu te astepta ca o sa-ti mearga in hd pentru ca ai nevoie de un Intel core i 5 si ram daca ai baga un gb in plus n-ar fi rau, si cu placiile video second nu m-as increde deloc ii un component al pc-ului destul de sensibil mai bine mai strangi niste bani si o cumperi una noua decat folosita

| Trollerul explică (pentru Pricajan_Radu_1994):

Ce Intel core i5 pentru fifa 13 visezi ba baiatule? =], am un prieten cu un procesor fix ca almeu doar ca are o placa video de 1 gb si ii merge fifa 13 la setari maxime happy.