| TC3 a întrebat:

Am instalat un windows nou (win 7), am instalat si driverele de sunet si video dar imi merge pc zici ca nu am driverul pentru placa video instalat straight face am facut update la toate driverele si degeaba. Am mai instalat acelasi windows si nu facea asa dar acum nu stiu ce are. Ma puteti ajuta?

12 răspunsuri:
| JohnnyWylde a răspuns:

Windows 7, de obicei, isi instaleaza singur driverele de care are nevoie calculatorul cum ar fi cel audio si video, lucru care s-a intamplat si pe PC-ul tau. Daca Windows-ul a instalat driverul video automat, apoi ai mai instalat si tu, asta s-ar putea sa fie problema, eu am patit-o. Cred ca daca dezinstalezi driver-ul (si eventual instalat inapoi) o sa mearga, daca nu atunci reinstalare windows.

| Tagaso a răspuns:

"Driverul este sigur cel care trebuie! PC il am de 5-6 luni" Windows 7 are nevoie de driveri diferiți de Windows XP

| TC3 explică (pentru Tagaso):

Eu am cd cu driver special pentru win 7 si a mers pana azi cand am instalat iar windowsulstraight face

| TC3 explică (pentru Tagaso):

Am driverul up to date si tot asa merge

| Tagaso a răspuns (pentru TC3):

Dacă nu e problema placa video, e procesorul

| PolBoss a răspuns:

Poate nai instalat driverul bun, mai instaleaza-l odata

| 5Dollar a răspuns:

Ia un soft de la nVIDIA driver!

| doareusitpu a răspuns:

Pai ce mai ok ar fi ca sa afli cum se numeste placa videoa a ta(pentru asta poti folosi everest sau aida) dupa ce afli numele placi si seria te duci pe site-ul producator cauti placa ta video si downloadezi driverul de care ai nevoie.sau intri pe google scrii WWW.(NUMELE SI SERIA PLACI VIDEO)DRIVERS DOWNLOAD

| Bolblby a răspuns:

1. Misca fiecare componenta din PC.
2. Asigura-te ca driverul este cel care trebuie.
3. Restart neaparat dupa ce instalezi driverul.

| TC3 explică (pentru Bolblby):

Driverul este sigur cel care trebuie! PC il am de 5-6 luni nu cred ca vreo componenta din pc are ceva + cand intru intr-un joc mi se face imaginea verde. Am instalat windows xp si mergea perfect!

| TC3 explică (pentru TC3):

Am dezinstalat driverul pentru placa video si am intrat intr-un joc sa vad daca imi mai apare imaginea verdelaughing si nu mai apare dar logic ca nu pot juca merge sacadat fara driver... dar ce are?