| KtaLyN_2693 a întrebat:

Am instalat Windows 7 si am o problema. Rezolutia maxima este de 1024x768 si vreau sa trec pe 1024x1280.
Poza cu problema: http://tinypic.com/r/2lbi152/5

Cum rezolv?

5 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Stai stai, monitorul are rezolutia maxima de 1024x768 si tu vrei sa treci pe 1024x1280? In cazul asta nu merge.

Daca cumva are rezolutia mai mare, dar doar la acea rezolutie il poti pune, instaleaza driverul monitorului.

| florin1979 a răspuns:

Cum se cheama monitorul tau? daca e de generatie mai veche, nu iti duce rezolutii mari si s-ar putea ca maximum sa fie 1024*768. eu am un LG flatron L1718S si are rezolutie maxima, abia 1280*1024. revino cu un mesaj cu tipul monitorului tau! este cel mai sigur mod de a te ajuta fara sa gresesc!

| Th33ldeRg0d a răspuns:

Instaleaza driverul placi video.

| KtaLyN_2693 explică:

1. Pe Windows XP aveam rezolutia 1024x1280.
2. Driverul placii mele video nu l-am gasit pentru Windows 7. Exista doar pentru Windows XP.

| AjutorIT a răspuns:

Nu ai placa video instalata.si nici tipul de monitor corect.
Primul pas : cauta driver de placa video si instalaeaza