| Albarescul24 a întrebat:

Hey Tpu...Astazi am o Problema foarte Mare.
Am re-instalat windows7 si dupa cum stiti la inceput se fac unele updateuri, cum ar drivereletonguelaca audio, Video...ETC
Si nu stiu daca este vina celor de la Nvida dar am un Monitor de Rezolutie 1440x900 si cand am instalat Windows-ul aveam rezolutia aceasta dupa ce am instalat driverul de la placa Video am o Rezolutie de 2560x1900 si monitorul nu o suporta dar nici rezolutia 1440x900 nu mai este cea nativa, cea nativa este cea de 1024x768 si chiar nu imi place cat de mica este...Dece se intampla asta? Vreau Rezolutia 1440x900 (Nativa) sa se vada clar! Ajutor Va rog! Funda+Vot+1 Bere din partea mea! Multumesc!

5 răspunsuri:
| dge18 a răspuns:

Incearca sa pui rezolutia 1280 x 768! Este compatibila cu monitorul (cea mai mare compatibila!) Ce monitor ai? Vechi sau nou?

| Albarescul24 explică (pentru dge18):

Nu vreau aceasta rezolutie, monitorul este nou, si am pus aceasta problema pe TPU pentru ca vreau rezolutia 1440x900 nu 1280x768! Dar in fine am rezolvat problema.Mersi oricum de Raspuns

| dge18 a răspuns (pentru Albarescul24):

E bine ca ai rezolvat! N-ai pentru ce! happy

| MisterSprinkle a răspuns:

Dai click dreapta pe ecran si unde scrie placa video in dreapta ai o sagetica, dai pe ea si selecteaza cealalta chestie, o sa iti dea mai multe rezolutii. Funda?

| MisterSprinkle a răspuns (pentru MisterSprinkle):

Adica dai pe click dreapta pe ecran-screen rezolution si dai la display