| BulaNNNz0R a întrebat:

Am instalat windows 7 x64 biti si nu reusesc sa gasesc driver nvidica pentru placa video si nici nu stiu alte detalii despre placa video decat ca e de 512 Mb altceva nu stiu imi puteti spune cum pot sa aflu? var rog frumos

7 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Te ajut eu cu un program, dar trebuie sa vorbim mai multe pe mess, sa intru in pc-ul tau cu team viewer si sa caut si sa instalez ce trebuie. id mess sprintaroiuflorin

| al3xander a răspuns:

Uite cum se face sa cauti pe internet driverele necesare http://windows.microsoft.com/......r-hardware

| Gabitzu246 a răspuns:

Urmeaza-mi pasi"

1:instaleaza java:http://java.com/en/download/index.jsp

2:dupa ce ai instalat:http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us

iar aici ai 2 optiuni: tu alegi optiunea 2 Automatically find drivers for my NVIDIA products. si dai click pe graphics drivers

| IT4Ever a răspuns:

Instaleaza pc wizard 2012 si acolo o sa ai detaliat descrierea sistemului

| ZendyTeam a răspuns:

Ai nevoie de ultima versiune java.
Dai un restart la pc, sa iti detecteze daca e la zi, sigur isi va face upDate.

Daca doresti vb pe mess Id zendyteam,
si iti arat cum sa iti instalezi toate driverele doar daca ai o conexinune la internet.

Stima Zendy.

| BulaNNNz0R explică:

Am luat java si instalat dar zice ca tot trebuie java

| Gabitzu246 a răspuns (pentru BulaNNNz0R):

Eu nu te pot ajuta mai mult de atat pentru ca nu am PC-ul tau in fata sa iti spun ce nu merge, incearca sa mai instalezi o data windowsu