| NuStiuCeSaFac2000 a întrebat:

Am internet prin fibra(cat5) insa s-a stricat mufa rj45, as vrea sa cumpar alta ca sa o schimb (am uneltele necesare) dar am cautat pe eMAG si majoritatea sunt pentru cablu de tip cat6. Oare se potrivesc si la cat5. Sunt diferente intre ele?

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cheama i pe cei de la rds sa o scchimbe, ei au scule speciale sa o faca nu tu, si ei i ti schimba tot cablul nu se complica ei cu cîrpeli schimba mufa, sunsa i maine daca esti abonat la RDS si spune le situatia si ei vin cu fibra optica si o schimbă, cum s-a stricat mufa aia ca eu am de 5 ani fibră optica si nu s-a stricat deloc, ai rupto tu ca altfel alea nu se strică. Ai scos o ai pus o de 100 de ori in ruter pana ai ft to