Apache
Întrebare recomandată | Apache a întrebat:

Am nevoie de intelepciunea ta TPU....se merita?

http://www.emag.ro/......D4QM3MBBM/

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Se merita! Depinde si pentru ce vrei sa-l folosesti. Jocuri, editari foto/video, birou, etc. Are un cpu si gpu foarte ok.

| Apache explică (pentru Jipa95):

Diverse,daily device.

Pana acum n-am gasit laptop cu performante mai bune sub 4000 de ron care sa nu fie special pentru gaming.

| Jipa95 a răspuns (pentru Apache):

Ar fi fost foarte ok un 860m, dar stai linistit ca poti rula si cu 850-ul mai toate titlurile aparute pe piata si cele ce va urma sa se lanseze.
Buna alegere!

| RB26DETT a răspuns (pentru Apache):

Il salveaza mult placa video, un i5 4210M 3.2 ghz cam bate acest i7, nu cu mult dar il ia putin, placa video duce foarte foarte bine, vad ca laptopul are si SSD deci este un laptop foarte bun! 12 Gb RAM, la specificatiile astea vei avea la un momentdat un fel de bottleneck din pacate, placa video foarte buna, RAM din plin, SSD, totul ok dar procesorul vei vedea ca nu se va prea descurca in urmatoarele jocuri heavy! Te salveaza foarte foarte mult placa video! Este un laptop foarte bun si eu zic ca-si merita baniiwinking

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vorbesc din experienta mea, am instalat laptopuri Asus dar nu m-a impresionat din contra au probleme cu wifi unele aiurea recomand Toshiba sau Dell

| peperonies a răspuns:

Daca se merita el pe el? e un obiect inanimat cum sa se merite?

| NOBODY a răspuns:

Mai bine iei 30 de tigăi Dry Cooker.

| Apache explică (pentru NOBODY):

Hehe...a trecut ceva de cand nu te-am vazut

| NOBODY a răspuns (pentru Apache):

A trecut ceva de când nu m-am mai văzut...
Btw, frumos să intru iar și să găsesc vechi useri din vremea aia. Apache ftw.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar ai nevoie de intelepciunea mea: expresia "se merita" e folosita doar de legumicultori.

Cu placere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consider ca se putea face o combinatie de HDD 1 TB + SSD 60-120 GB in banii aia. Poate si un SSHD era mai ok pentru "daily use". Si bateria are 4 celule. 6 in banii aia nu mergea? Da, inteleg ca nu mai consuma piesele astea ca altele de acum cativa ani si rezista mai mult laptop-ul pe baterie acum, dar chiar si asa, in banii aia...
Vei cam deprinde obiceiul de a tot sterge mereu (mai ales filme HD) ce nu mai ai nevoie de indata ca sa salvezi spatiu. Iar sa te tot cari cu un HDD extern dupa tine nu prea "se merita". Cu trecerea anilor se va miza pe utilizarea cloud-ului pentru stocare oricum. Nu stiu ce sa zic. Gandeste-te bine. Mai studiaza. Eu zic sa nu te opresti aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punct de vedere al descrierii aș avea de obiectat că PC-ul nu are si un HDD are doar un SSD de 240 GB, dar dacă ai materiale care ocupa mai mult decat capacitatea SSD-ului ar fi de preferat să-țti cumperi si un HDD extern de 2TB la 500 de lei, și in legatură cu tastatura, nu se destinge bine la lumina slabă de exemplu seară, dar dacă ai o lampă de birou sau știi foarte bine să scrii la tastatură ar fi un laptop bun. Sper să te fi ajutat.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Recomand sa eviti laptop-urile pentru ca sunt mai scumpe si iti dau performanta mai mica

| Miihaa a răspuns:

Are si procesor si ram si video foarte ok. Problema este ca are doar un HDD de 248 GB SSD, dar nu e o mare problema, poti sa cumperi un hdd extern de 1 terra pe care sa instalezi programele mai mari si sa ti toate documentele.
Pe hdd SSD e bine sa ti doar windowsul, driverele si cateva programele necesare functionarii pculi dar mai mici.

| HereToHelp a răspuns:

Asus in general e bun si la piese. Configuratia e buna, raportul calitate-pret e ok. Succes

Răspuns utilizator avertizat
| AncaMads1809 a răspuns:

Se merita, am si eu tot asa si merge perfect big grin

| Louie12345 a răspuns:

Eu iti zic ca nu se merita... Costa prea mult... Adica mna daca ai bani si crezi ca nu o sa iti para rau ca ai dat atatia bani pe el cumparal. E foarte bun! Pace

| MrAlexKen a răspuns:

Se merita...