| IonelaBianca a întrebat:

Am nevoie de un model de laptop undeva pana in 25 de milioane. Sa mearga fluent jocurile noi aparute. De aspect nu ma intereseaza. Vreau doar sa fie bun si sa nu se strice dupa termenul de garantie sad. Funditaa :*

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Uite unul aici
http://www.onemag.ro/......inux-black
Bafta!

| laptopnews a răspuns:

E ok configuratia propusa se Nelul! In principiu ai nevoie de un laptop cu procesor core i5 din a 2-a generatie si o placa video decenta GT 540M sau 630M isi vor face bine treaba. Daca pretentiile la detalii nu sunt prea mari, te poti descurca cu un astfel de laptop.

| Sk0rpyon a răspuns:

Pe asta il am si eu.E adevarat, s-ar putea sa fie laptop-ul cel mai ieftin cu "dotarile" astea.Dar daca il vrei pentru jocuri noi aparute s-ar putea sa ai probleme, deoarece laptop-urile nu sunt facute pentru gaming.Cel mai bun laptop (pe care sa mearga DECENT jocurile noi aparute) ar putea fi unul cu procesor i7 placa de 2Gb s.a.m.d. Daca vrei sistem pentru jocuri i-ati un PC, de banii astia iti poti lua unul dintre cele mai tari PC-uri si sa se miste totul perfect la High.Dar nu laptop.
Dar daca trebuie neaparat laptop de banii astia il poti lua pe acesta, dar nu este chiar asa stralucit la jocuri (merg dar la mid sau low graphics), si nici nu gasesti altul.