| PaulDelta2 a întrebat:

Am si eu nevoie de putin ajutor... Vreau sa imi iau si eu un laptop pentru gameri pana in 22 milioane(da sa mearga si jocurile noi pe el va rog).Ma puteti ajuta va rog? Va multumesc!

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

De banii ăia numa laptop de gamming nu îți iei.Singurele laptopuri destinate gamming-ului sint Alienware
http://www.alienware.com/Landings/laptops.aspx
(un altfel de Dell)(dar nu cele din România că alea îs gunnoaie), și cum și pierderea de timp costă bani și încă și bani grei, logic că ajunge undeva la 6000 de lei(cu tot cu livrare), la care se adaugă Licențe de jocuri și altele.Restul îs low-enduri, adică gunoaie pe post de gamming station portabil.Că merg jocurile pe ele asta e de la sistemul de operare ce poate face asta, dar hardware-ul NU e dimensionat pentru așa ceva, deși are placă grafică și tot felul de minuni(de calitate prostă asta îți zic garantat).Cu gammingu pe asa ceva reușești doar să forțezi hardware-ul laptopului și la final să te pomenești că se defectează în unele cazuri chiar cât îi în garanție, și asta datorită unei exploatări neconforme(Gamming pe hardware low end, instalare de Windows pe laptop dimnensionat să lucreze cu Linux și altele). Succes

| Beretta a răspuns:

Cam ceva de genu, dar nu te astepta la prea multe
http://www.dc-shop.ro/......35m-2gb-l/