| TεaсhMεHoωToDomε a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor! Care este cel mai bun LAPTOP MAC si de ce? Laptop nu calculator sau altele

Răspuns Câştigător
| ADITZA0708 a răspuns:

Cele mai bune laptopuri...nu sunt Apple ci Alienware happy. la 23000 roni iei o jucarie care face de ras peste 80% din calculatoarele de pe piata, adaugand si mobilitate la o platforma de gaming exceptionala. varianta mai ieftina ar fi Asus republic of gamers (acelasi lucru ca Alienware la 23000 ron il iei la 8300, dar nu e Alienware). dar pune in discutie cel mai bun din ce punct de vedere?
-gaming: Alienware, Asus ROG, Toshiba qosmio
-viata bateriei: macbook pro (al lui frate-miu il tine bateria cam 8 ore sau ceva de genul la monitor de 15. 6)
-muzica: mi se pare HP-urile se aud cel mai bine
eu am un Dell studio 1555, si dupa 3 ani de cand il am cu word deschis si un browser ma tine cam 4-5 ore bateria, l-am zdruncinat destul de mult si am schimbat doar hardul si tastatura la el (mi-au sarit tastele de la uzura, scriu foarte mult pe el).
-fiabilitate: Toshiba, Asus, Dell au cea mai lunga viata.
acum cu macbook ala de care zici tu nu e problema, poti rula si windows pe el nu doar OS X, avantaj mare e ca nu prea sunt virusi pentru sistemul ala de operare, si tot ce face Apple e durabil, dar nu isi merita deloc banii. aceleasi componente intr-un laptop le iei pana la jumatate de pret pe un Toshiba de ex. am tovarasi cu Toshiba tecra de 7 ani incoace si merg brici, deci fiabile sunt.
repet, depinde ce vrei de la un laptop ca sa te orientezi care e cel mai bun pentru ce vrei tu. ca daca iei un gaming platform nu te astepta sa tina 10 ore bateria, si daca iei un laptop pe care il tine 10 ore bateria nu te astepta sa joci mass effect 3 la ultra high... sau sa asculti muzica sa crapi peretii pe un laptop

| TεaсhMεHoωToDomε explică (pentru ADITZA0708):

Si asa per ansamblu sa aiba urmatoarele
-ruleaza bine jocurile de orice fel (3d,2d etc)
-are sonoru' bun si nu super incet
-e destul de durabil
Recomanda-mi un laptop cu aceste calitati dar nu numai firma mi-as dori sa imi recomanzi un model (pretul nu conteaza ca nu il iau din Romania)

| ADITZA0708 a răspuns (pentru TεaсhMεHoωToDomε):

Ia-ti ori un Notebook LENOVO IdeaPad G570AH 15.6 LED Backlight (1366x768) TFT, Core i3 Mobile 2330M, DDR3 6GB, DVD Super Multi, ATI ROBSON XT DDR3 1G(SW), Wi-Fi, BT, 750GB HDD, Web Cam, HDMI, 6 cells, Free DOS, Dark Brown
Procesor Intel Core i3 Generatia 2

7 răspunsuri:
| marcela290 a răspuns:

Http://www.cel.ro/......630m-2gb-l eu zis ca asta e destul de bun

| tenshi261 a răspuns:

Cel HP cred ca este cel mai bun.
funda?>

| HighFlyingBirds a răspuns:

Depinde, mie nu-mi prea plac deoarece nu poti pirata nimic, e ca un fel de laptop cu ACTA instalat. Eu zic sa-ti iei un HP, care e mai ieftin si mai performant.