| 14andrei1990 a întrebat:

Am nevoie urgenta sa maresc turatia la cooleru de pe procesor la laptop am nevoie de un program sa faca asta usor am speed fan dar nu meie in bios nu e nici o setare la cooler dati-mi un raspuns cum sa fac asta funda

1 răspuns:
| nutepriveste21 a răspuns:

Cu speed fan vezi daca se modifica turatia coolerului daca folosesti procesorul intr-o aplicatie care foloseste mult procesorul(jocuri). Daca turatia e stabila orice ai face atunci placa de baza sau/si coolerul nu suporta modificarea turatiei.