| PistaMatei a întrebat:

Am niste casti de iphone 5 originale si le-am testat pe un iphone 4s si pe un iphone 4 si se aude mai tare cand le folosesc pe iphone 4, dc?

2 răspunsuri:
| Durbaca_Alex_1998 a răspuns:

Volumul sunetului depinde de programul de decodare si de mufa jack.
Daca o mufa jack are un cip audio mai performant o sa ai un sunet foarte tare si clar mdaca ai o mufa ieftina o sa ai la fel un sunet tare sau mic dar cu o calitate scazuta
Cei de la Apple au ales sa nu urce volumul in favoarea calitatii si sa foloseasca un cip ieftin de sunet pentru ca APPLE/

| strangeboy a răspuns:

Da, se aude aude mai tare la iphone 4, dar calitatea sunetului e mai proasta. La iphone 5 se aude mai incet, dar calitatea sunetului e mult mai buna, sper ca te-am lamurit.