| MaryusMN a întrebat:

AM o idee.ma puteti ajuta? Am un televizor mai vechi care are iesirea audio fffff buna...se aude cat un sistem de 30 w si nu stiu cum as putea sa il conectez la pc.sa se auda in loc de boxe.este posibil?

2 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Pe cat este de posibil pe atat e de dificil mai ales daca nu le ai cu electronica. De la iesirea audio al pc-ului (jack stereo) cablu pana la mufa scart sau rca al televizorului(daca tv-ul are). Pornesti televizorul si dai pe AV. Problema e ca fara semnal video majoritatea televizoarelor blocheaza sunetul asa ca va trebui sa faci rost si de semnal video (de preferat din pc-u daca placa video are tv-out) La asa complicare, eu as renunta la idee si as cumpara un sistem de sunet. Dar daca insisti revino cu detalii.

| MaryusMN explică:

Mia venit ideea asta,, am sa incerc.si cred ca o sa mearga deoarece am mai conectat un dvd mai demult la tv si scotea sunetul...si am bagat si recivier si tot mergea sunetul fara imagine. daca merge ai fundita de la mine