| andreizwx a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, am un tv LG 32lj500v si as vrea sa conectez un sistem audio 2.1 la el si nu stiu daca are iesire audio pentru sistem. Ar exista o posibilitate sa il conectez, am auzit de la cineva ca s-ar putea cu un convertor audio? Va multumesc.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Din câte am văzut prin manualul lor, se pare că poți doar dacă ai intrare de cablu HDMI la boxe. Ceea ce mi se p are cam aiurea, dar mno... Vezi și tu ce mufe ai prin spate / lateral, poate are pentru cablu optic sau audio (căști sau auxiliar).

| PainTech a răspuns:

In specificațiile tehnice nu vad nicio ieșire audio, nu prea ai ce convertor sa îi pui. E posibil sa mă înșel.