| anonim_4396 a întrebat:

Am o imprimanta Canon MP120... mi-am reinstalat windows`ul iar imprimanta nu am mai instalat`o de ceva timp. Am vrut sa o instalez; totul merge bine pana la final cand imi spune ca nu face legatura cu pc`ul... Am urmat toti pasii care trebuiau insa nu merge. Eu banuies ca este de la cablul de legatura, poate nu mai merge. Voi ce credeti? :-s [fundita.]

2 răspunsuri:
| Cosmin a răspuns:

Uite-te daca este conectata imprimanta la calculator(cablu usb). Un alt lucru, in momentul cand o instalezi, imprimanta trebuie sa fie on, deschisa, sa iti poata faca testele. In ceea ce priveste cablu, slabe sanse sa nu mai mearga, insa daca variantele de mai sus nu functioneaza, merita incercat.

| andrei57 a răspuns:

Salut, de obicei unele imprimante dau conflict cu sistemul de operare daca reinstalezi windows-ul cu cablul usb lasat in pc. Cablu nu cred ca se poate deteriora asa de repede daca nu il supui unui soc...