| Catalion a întrebat:

Am o intrebare complicata dar poate simpla pentru unii. Am mare nevoie sa stiu. Cu opresc chaching si shadowing din BIOS? Daca nu stiti va rog nu raspundeti ca sa ramana intrebarea la "Raspunde primul" sa poata fi vazuta de mai multi si mai repede.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal intra la mine pe site www.mirceabondar.com si ai acolo explicarea biosului unde gasesti si shadowing

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Doar la unele bios-uri se poate dezafecta: de obicei la AWARD si AMI bios.
Intra in "Advanced settings" si acolo gasesti aceste reglaje. Pune-le pe toate pe Disabled, dupa care salvezi inainte de iesire din bios.