| KiryuZero a întrebat:

Am o intrebare, cum faci o captura ecranului?

Răspuns Câştigător
| alabalaportocalala a răspuns:

Apasa tasta "print screen", du-te in paint:strat->all programs->accessories->paint si cand ai intrat in el apasa tastele ctr+v si gata

9 răspunsuri:
| TopCom360 a răspuns:

Daca ai Windows 7 intra in meniul Start si scrie Snipping Tool. Daca ai alt tip de Windows (XP, Vista) descarca programul: pentru captura video a desktop-ului: Camtasia Studio 7 http://www.techsmith.com/camtasia.html si captura Imagine: ScreenHunter http://www.idownload.ro/modules/wfdownloads/singlefile.php?cid=140&lid=181

| pissyaly a răspuns:

Apesi ctrl alt si print scrin, parca asa era.

| Andrei117 a răspuns:

Apesi butonul Print Screen SysRq, deschizi paint si apesi ctrl + v.

| KiryuZero explică (pentru Andrei117):

Si paint cum deschid?

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Buna! Pt a face o captura ecranului apasa tasta "PrtSC Sys Rq" apoi intra in Paint (banuiesc ca stii cum, de la start...) apoi apasa Ctrl+V.
daca nu intelegi anunta-ma sa iti explic mai bine happy
o zi frumoasa in continuare happy

| Crucified a răspuns:

1. Click pe tasta Prin Screen SysRq
2. Deschide Paint
3. Click Ctrl+V

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Cu butonul print screen-ii in dreapta la backspace. Apesi acolo deschizi paintul si click dreapta paste.

| Sprike a răspuns:

Apasa pentru screen si apoi deschide paint si apasa ctrl plus v si se va facwe imagine funda big grin?

| Mitzuk a răspuns:

Apesi Print screen sau prt scr. apoi intri in paint dai ctrl + v si apoi salvezi happy