| Americanul a întrebat:

Am o intrebare in DOMENIUL PHOTOSHOP am CS 3 fac poza scrisul dar cand afisez poza pe net/avatar scrisul nu este clar ce trebuie sa fac?

1 răspuns:
| Danci_Cristian_1980 a răspuns:

In momentul in care o poza devine avatar, aceasta este micsorata foarte mult, pentru a se incarca mai repede pe site-uri. Toate elementele din poza se micsoreaza corespunzator, rezolutia pozei fiind una foarte mica, ceea ce face ca scrisul sa devina indescifrabil. O posibilitate ar fi sa editezi poza la cea mai buna calitate pe care o ai, scrii cu text suficient de mare, apoi micsorezi tu poza in photoshop, pentru ca algoritmul e mai bun decat ceea ce folosesc la avatar si sa incarci poza mica direct.