| maus12 a întrebat:

Am o intrebare la rezolutia de 800 x 480 (la o tableta) se vede incetosat? sau se vede cel putin ca pe un s1 cam asa mi-as dori eu sa se vada ma refer la claritate

Răspuns Câştigător
| Supps a răspuns:

Da

7 răspunsuri:
| lexxxy a răspuns:

Depinde de tableta si de ceea ce au pus pe ea producatori... daca e una de aia la vreo 500 lei sa nu te astepti la prea mari performante

| Caddy1609 a răspuns:

NU! rezolutia are treaba cu marimea video ului nicidecum cu "incetosare"doar conteaza pe ce te uiti, daca ai un video cu rezolutie mica(telefon) si il pagi in pc sa te uiti full screen atunci se vede in patratele ca rezolutia monitorului e mult mai mare decat cea a video ului.

| Supps a răspuns (pentru Caddy1609):

Se refera la imaginea pe tableta de exemplu launcher-ul sau un joc etc, nu la video.

@maus12: Presupun ca e vorba de o tableta cu ecran de 7 inch, sa stii ca se vede chiar foarte bine, se vede totul clar. Daca vrei sa vezi un film atunci da, depinde de rezolutia filmului, insa la 800x480 pixelii nu sunt vizibili cu ochiul liber iar imaginea este numai buna.

| maus12 explică (pentru Supps):

Da ai dreptate dar ma refer la imagini, meniul de exemplu este de aceeasi claritate ca si la un s1 la asta ma refer sau ii mai incetosat?

| Supps a răspuns (pentru maus12):

Tocmai ti-am spus ca se vede foarte bine, nu ca pe un ecran cu rezolutie HD dar crede-ma ca o sa fii multumit. Daca s-ar vedea incetosat atunci nu ar trece testele de conformitate.

| maus12 explică (pentru Supps):

Se vede ca un s1 da sau nu

| Supps a răspuns (pentru maus12):

Da

| iulitruly a răspuns:

Da! Pentru ca...